Filety w cieście
W KFC czy też w chińskiej restauracji możemy zauważyć jak są podawanie kawałki z kurczaka, chodzi właśnie o panierkę. My też przygotujemy, ale trochę inną.
A oto składniki:
Najpierw kroimy po kawałku filety z kurczaka. Przyprawiamy i odstawiamy na bok(jak chcemy skrzydełek to musimy trochę podgotować w wodzie z przyprawą Vegetą). Przygotujemy panierkę, jajko mieszamy z mlekiem i mąką na gęstą masę(nie za rzadką ani za gęstą) i dodajemy też trochę przypraw. Podgrzewamy woka z olejem, namaczamy kawałki z kurczaka w panierce i wkładamy do woka. Czekamy jak będzie złocisty kolor i mamy gotowe. Najlepiej się je z makaronem i z warzywami na patelnie.
A oto składniki:
- 2 podwójne filety z kurczaka(możemy też skrzydełka)
- przyprawy( sól, pieprz, papryka)
- głęboka patelnia(Wok)
- panierkę:
- 1 jajko
- mąka
- mleko
- trochę przypraw
- litr oleju
Najpierw kroimy po kawałku filety z kurczaka. Przyprawiamy i odstawiamy na bok(jak chcemy skrzydełek to musimy trochę podgotować w wodzie z przyprawą Vegetą). Przygotujemy panierkę, jajko mieszamy z mlekiem i mąką na gęstą masę(nie za rzadką ani za gęstą) i dodajemy też trochę przypraw. Podgrzewamy woka z olejem, namaczamy kawałki z kurczaka w panierce i wkładamy do woka. Czekamy jak będzie złocisty kolor i mamy gotowe. Najlepiej się je z makaronem i z warzywami na patelnie.
Komentarze
Prześlij komentarz