Filety w cieście

W KFC czy też w chińskiej restauracji możemy zauważyć jak są podawanie kawałki z kurczaka, chodzi właśnie o panierkę. My też przygotujemy, ale trochę inną.



A oto składniki:

  • 2 podwójne filety z kurczaka(możemy też skrzydełka)

  • przyprawy( sól, pieprz, papryka)

  • głęboka patelnia(Wok)

  • panierkę:

    • 1 jajko

    • mąka

    • mleko

    • trochę przypraw



  • litr oleju


Najpierw kroimy po kawałku filety z kurczaka. Przyprawiamy i odstawiamy na bok(jak chcemy skrzydełek to musimy trochę podgotować w wodzie z przyprawą Vegetą). Przygotujemy panierkę, jajko mieszamy z mlekiem i mąką na gęstą masę(nie za rzadką ani za gęstą) i dodajemy też trochę przypraw. Podgrzewamy woka z olejem, namaczamy kawałki z kurczaka w panierce i wkładamy do woka. Czekamy jak będzie złocisty kolor i mamy gotowe. Najlepiej się je z makaronem i z warzywami na patelnie.

IMG_8302

Komentarze